Gospodarka - Świat

Gdzie na zagranicznych rynkach szukać dywidendowych okazji?

W 2021 r. spółki podzielą się z akcjonariuszami większym zyskiem niż przed rokiem. Jednak nie we wszystkich regionach wzrosty będą takie same. Europa prawdopodobnie będzie w tyle za USA.

Spółki z Wall Street również w tym roku wypłacą najwyższe dywidendy spośród zagranicznych rynków. Inwestorzy mogą liczyć m.in. na dywidendowych arystokratów.

Foto: Shutterstock, cory seamer cory seamer

Szczepienia na całym świecie dają nadzieję na otwarcie gospodarek i powrót do normalności. Pozytywnie wpływa to na perspektywę wypłaty dywidendy przez spółki, które nie muszą gromadzić gotówki na taką skalę jak w 2020 r. Jakie zagraniczne firmy podzielą się w tym roku zyskiem?

Ten rok będzie lepszy

Foto: GG Parkiet

Ubiegły rok był bezprecedensowy, jeśli chodzi o dywidendy. Z powodu pandemii wiele spółek, szczególnie z sektorów mocno narażonych na kryzys, zawiesiło lub zmniejszyło wypłatę dywidendy. Sytuacja była o wiele lepsza w USA, jednak ograniczenie dzielenia się zyskiem wśród europejskich firm doprowadziło do dwucyfrowego spadku w ujęciu globalnym.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.