Gospodarka - Świat

Fidelity zaoferuje bitcoinowy ETF

Fidelity Investments chce stworzyć bitcoinowy ETF i złożyło już w tej sprawie wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To jak dotąd największa instytucja finansowa, która ogłosiła plany powołania tego typu funduszu.
Foto: Adobestock

Według wniosku złożonego do SEC sponsorem bitcoinowego ETF ma być FD Funds Management, czyli spółka zależna Fidelity. Fundusz ma nosić nazwę Wise Origin Bitcoin Trust. Będzie on oparty na stworzonym przez Fidelity indeksie Fidelity Bitcoin Index PR. „Inwestorzy będą mieli dostęp do funduszu za pomocą tradycyjnych rachunków maklerskich, bez potencjalnych barier wejścia na rynek i bez czynników ryzyka związanych z bezpośrednim posiadaniem i transferowaniem bitcoinów" – deklaruje FD Funds Management.

Wniosek o stworzenie bitcoinowego ETF jest już szóstym tego typu dokumentem złożonym w SEC. Na akceptację czekają też wnioski: WisdomTree Investments, VanEck Associates Corp., NYDIG Asset Management, First Advisors/SkyBridge i Valkyrie Digital Assets. Fidelity jest jak dotąd największą firmą chcącą stworzyć ETF oparty na kryptowalutach. Zarządza ona aktywami wartymi 4,9 bln USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.