REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Apple dostaje rekordową grzywnę 1,1 mld euro

Mimo trwającej epidemii koronawirusa, francuski regulator antymonopolowy nie traci czasu i nakłada na producenta iPhone'ów rekordową karę w wysokości 1,1 mld euro. Notowania Apple'a w handlu przedsesyjnym spadały nawet o 14 proc.
Foto: AFP

Francuski urząd ds. konkurencji stwierdził, że amerykański gigant z Doliny Krzemowej stosował praktyki antykonkurencyjne. Według organu Apple spiskował z dwoma hurtownikami – Tech Data i Ingram Micro, którzy zgodzili się na zmowę cenową. Duet również został ukarany grzywnami w wysokości odpowiednio 76,1 i 63 mln euro.

– Apple i jego dwaj hurtownicy zgodzili się nie konkurować ze sobą, a także zmusili dystrybutorów, by także ze sobą nie konkurowali cenowo, sterylizując rynek produktów Apple'a – powiedziała Isabelle de Silva, szefowa francuskiej agencji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA