REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Niemcy zabronią e-hulajnóg

Niemieccy politycy przygotowują się do głosowania nad poprawką do tamtejszego kodeksu drogowego, która może się okazać ciosem dla firm wypożyczających elektryczne hulajnogi.
Foto: Adobestock

Nowy przepis ma umożliwiać władzom poszczególnych miast lub krajów związkowych znaczące ograniczenia przestrzeni, na której mogłyby być parkowane takie hulajnogi, lub wprowadzenia całkowitego zakazu używania ich na ulicach.

E-hulajnogi zalegalizowano w Niemczech w czerwcu minionego roku i od tego czasu startupy dysponujące milionami dolarów zalały największe metropolie dziesiątkami tysięcy tych pojazdów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA