Gospodarka - Świat

Bitcoin w drodze do 50 tys. USD. Potem wyżej?

Rekordy powodują, że analitycy podnoszą prognozy, które mówią o 100 tys. USD za bitcoina w 2021 r.

Należąca do Elona Muska Tesla będzie akceptować bitcoina jako formę płatności za elektryczne samochody.

Foto: Bloomberg

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty osiągnęły we wtorek nowy historyczny szczyt na poziomie ponad 48 tys. USD. Ostatni impuls do wzrostu dały działania Tesli, która kupiła ogromną ilość bitcoinów. Niektórzy analitycy prognozują, że do końca tygodnia cena przebije 50 tys. USD, a do końca roku 100 tys. USD.

Musk i bitcoiny

Bitcoin, który w marcu kosztował około 5 tys. USD, a we wrześniu 10 tys. USD, osiągnął we wtorek rekordowy poziom 48,2 tys. USD. Stopa zwrotu tylko od początku stycznia wynosi już około 60 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.