Gospodarka - Świat

The Independent: Klienci przepłacili?

Klienci firmy telekomunikacyjnej BT oskarżają spółkę o niewypłacenie odszkodowań tym, którzy według brytyjskiego regulatora Ofcom w 2017 r. znacząco przepłacali za swoje usługi.
Foto: Bloomberg

Poszkodowani domagają się nawet 600 mln funtów. – Ofcom jasno dał do zrozumienia, że klienci telefonii stacjonarnej przepłacali za świadczone usługi. Niestety, organ nie nakazał zwrotu pieniędzy – stwierdził działacz Justin Le Patourel, który przewodzi kampanii Collective Action on Land Lines. – Uważamy, że miliony najbardziej lojalnych klientów telefonii stacjonarnej BT mogą mieć prawo do odszkodowania w wysokości do 500 funtów każdy – podsumował Patourel. Firma stwierdziła w oświadczeniu, że zdecydowanie nie zgadza się z aktem oskarżenia i zamierza bronić się w sądzie. – Bardzo poważnie traktujemy nasze obowiązki wobec starszych klientów, dlatego nie godzimy się na roszczenia, które sugerują coś innego – podsumowano w oświadczeniu. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.