Gospodarka - Świat

Duże IPO nad Renem

Niemiecka platforma handlu używanymi samochodami AUTO1 planuje wejść na giełdę we Frankfurcie. Wartość oferty może sięgnąć 1 mld euro.
Foto: Bloomberg

Założona przez dwóch wspólników w 2012 r. spółka pozyskała do tej pory 1,4 mld USD finansowania, m.in. od funduszu SoftBank Vision Fund – wynika z danych Crunchbase.

AUTO1 planuje zadebiutować na giełdzie w I kwartale 2021 r. Celem oferty publicznej jest pozyskanie około 1 mld euro ze sprzedaży nowych akcji. Dzięki transakcji kapitalizacja spółki może wynieść 6–8 mld euro – dowiedział się Reuters od osób zaangażowanych w IPO.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.