Gospodarka - Świat

Musk polecił aplikację Signal, inwestorzy pomylili spółkę

Akcje spółki Signal Advance zyskały podczas piątkowej sesji aż 91 proc. Inwestorzy rzucili się na nie po tweecie Elona Muska. „Używajcie Signal” – napisał założyciel Tesli, mając na myśli szyfrowany komunikator internetowy. Spółka Signal Advance nie ma jednak nic wspólnego z tym komunikatorem.
Foto: Bloomberg

Signal Advance to firma która dostarcza technologię zmniejszającą opóźnienia sygnałów analogowych. Jej giełdowy ticker to: SIGL. Tysiące inwestorów było błędnie przekonanych, że to spółka, która stworzyła aplikację Signal. Tymczasem aplikacja ta została stworzona przez Moxie Marlinspike'a i Briana Actona, współtwórcę WhatsApp. Stworzyli oni organizację non-profit Signal Foundation, która rozwija komunikator Signal.

Pomyłka inwestorów doprowadziła do dużego wzrostu obrotów akcjami Signal Advance. O ile wcześniej wynosiły one średnio 10 tys. akcji dziennie, to w piątek sięgnęły 447 tys.

Inwestorom zdarza się również mylić spółki Zoom Video Communications i Zoom Technologies. Oferta publiczna pierwszej z nich, doprowadziła do skoku cen akcji drugiej.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.