REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Ostry spadek chińskich inwestycji

Chińskie bezpośrednie inwestycje w Europie zmniejszyły się w 2019 r. aż o 40 proc. do 13,4 mld USD i były najniższe od 2013 r. – wynika z raportu kancelarii Baker McKenzie oraz firmy Rhodium Group.
Foto: AFP

W Ameryce Północnej spadły one o 27 proc. do 5,5 mld USD, czyli najniższego poziomu od 2009 r. Łącznie były one w obu regionach o 83 proc. niższe niż w szczycie z 2017 r. (gdy wyniosły 107 mld USD).

„Doszło też do dużych zmian, jeśli chodzi o typy chińskich inwestorów. W Europie inwestycje dokonywane przez spółki należące do państwa zmniejszyły się do najniższego poziomu od 19 lat. Zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej niemal całkowicie zniknęli inwestorzy finansowi" – piszą eksperci Baker McKenzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA