Gospodarka - Kraj

Czeka nas kryzys gorszy niż ten z 2008 roku

65 proc. finansistów z certyfikatem CFA uważa, że światowa gospodarka będzie potrzebowała od roku do trzech lat na wstanie z kolan.
Foto: Adobestock, Marta Bogacz

Większość profesjonalistów z branży finansowej posiadających prestiżowy tytułów Chartered Financial Analyst (CFA) uważa, że kryzys związany z pandemią koronawirusa będzie miał większe reperkusje niż ten z 2008 r. – wynika z badania CFA Society Poland.

Upadek Lehmana to pikuś

CFA Society Poland przeprowadziło w dniach 20 marca – 3 kwietnia badanie wśród swoich członków, pełniących rolę analityków finansowych, zarządzających aktywami czy konsultantów. Wyniki nie pozostawiają złudzeń: kryzys epidemiologiczny, z którym mierzą się obecnie gospodarki narodowe na całym świecie, będzie miał gorsze konsekwencje niż kryzys finansowy, który rozpoczął się w latach 2007–2008.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.