REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Nie dla strefy euro na parę lat?

Polska nie powinna wchodzić do strefy euro przez „ładnych parę lat”, bo może to prowadzić do negatywnych skutków – powiedział Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik

Jego zdaniem, wejście do strefy euro pociąga niebezpieczeństwo, że wyzwoli się okres „boomu" nie do utrzymania, który potem przekształci się w „bust". - Niech najpierw ustalą, jak to ma funkcjonować, wtedy podejmiemy decyzje – dodał.

Prezes NBP ostrzegł także, iż rozwodnienie reform zaszkodzi Polsce.

- Zachowanie szkieletu reformy emerytalnej, proponowanej przez Platformę Obywatelską, jest istotne dla polskiej gospodarki, w innym wypadku może się to położyć cieniem na postrzeganiu Polski – powiedział.

– Najważniejsze, żeby reforma, podnosząca wiek emerytalny do 67 roku życia, weszła w życie. Jakiś kompromis nie jest złą rzeczą, ale szkielet powinien pozostać – stwierdził.

Propozycja partii rządzącej przewiduje podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia do 2040 r. Zdaniem koalicyjnego PSL, zasady przechodzenia na emeryturę powinny zostać zróżnicowane ze względu na płeć.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA