REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Wszystkie silniki gospodarki pracują

Zarówno konsumpcja, jak i inwestycje rosną na początku roku szybciej, niż można było oczekiwać. Eksport, mimo spowolnienia gospodarczego w strefie euro, także trzyma się mocno. Taki obraz polskiej gospodarki wyłania się z serii danych dotyczących koniunktury w lutym.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Jak podał w czwartek GUS, produkcja budowlano-montażowa zwiększyła się w lutym o 15,1 proc. Ankietowani przez „Parkiet" ekonomiści przeciętnie spodziewali się odczytu na poziomie 6 proc. To i tak oznaczałoby bowiem wyraźną poprawę w porównaniu ze styczniem, gdy produkcja budowlana zwiększyła się o 3,2 proc. rok do roku, najmniej od niemal dwóch lat.

W lutym najlepsze wyniki odnotowały firmy zajmujące się wznoszeniem budynków. Ich produkcja zwiększyła się o 27,9 proc. rok do roku, po 2,3 proc. w styczniu. Produkcja firm budujących obiekty inżynierii lądowej i wodnej – czyli w dużej mierze realizujących inwestycje infrastrukturalne – wzrosła o 16,3 proc., po 15,3 proc. w styczniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA