REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Mało chętnych do kupowania akcji na GPW

Pozytywne nastroje cały czas przeważają wśród inwestorów na warszawskim parkiecie, ale zasięg zwyżek jest ograniczony.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Wczesnym popołudniem indeks WIG20 był notowany ponad 0,3 proc. na plusie. Do większych zakupów generalnie nie zachęca brak zdecydowania inwestorów na zagranicznych rynkach akcji. Nieznaczną przewagę na zachodnioeuropejskich parkietach wypracowali kupujący, ale już wokół rynków z naszego regionu nastroje były gorsze, o czym świadczą spadki indeksów na giełdach w Budapeszcie i Moskwie.

W Warszawie w gronie największych spółek z WIG20 panują mieszane nastroje. Ze spółek wchodzących w skład indeksu, największym zainteresowaniem kupujących cieszą się walory Lotosu, wspierane doniesieniami prasowymi o uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na przejęcie gdańskiej rafinerii przez PKN Orlen. Wśród drożejących spółek pozytywnie wyróżniają się tez papiery KGHM oraz największych banków, odreagowujące piątkową przecenę. Przeciwwagą są dla nich mocno przecenione akcje koncernów energetycznych. Chętnie pozbywano się też walorów Dino i spółek odzieżowych LPP i CCC.

Na szerokim rynku akcji więcej do powiedzenie sprzedający, w efekcie wczesnym popołudniem wyraźną przewagę miały przecenione walory. Pozytywnym wyjątkiem są spółki Leszka Czarneckiego (Getin, Getin Noble Bank, Idea Bank), notując dwucyfrowe wzrosty, najbardziej efektowne na całym rynku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA