Giełda

Indeksy w Europie odrabiają poranne straty

Po południu nastroje w Europie są dużo lepsze niż z rana, kiedy inwestorzy wystraszyli się napięć między USA a Chinami. Giełdowe indeksy wciąż świecą na czerwono, ale część strat udało się odrobić.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

WIG20 zniżkuje po południu o 0,54 proc., do 1629 pkt. Z rana spadki sięgały nawet około 1 proc. Lepiej prezentują się też inne giełdy Europy. Niemiecki DAX zniżkuje już tylko o 0,4 proc. Nieco poprawiają się także notowania ropy naftowej.

Nastroje są lepsze m.in. ze względu na zapowiadające się pozytywne otwarcie handlu w Stanach Zjednoczonych. Kontrakty na S&P500 zyskują 0,12 proc. Wśród krajowych dużych spółek nadal najsłabsze jest JSW, gdzie zniżka powiększyła się do blisko 7 proc.

Wzrosło nieco grono akcji, które zyskują na wartości. Na czoło wysunęło się Dino Polska, które z rana plasowało się w dole tabeli. Teraz akcje sieci Dino zyskują blisko 1,68 proc., do 169,8 zł.

Przez niemal cały tydzień obserwowaliśmy umocnienie złotego, szczególnie do dolara. Dziś jednak złoty istotnie traci wobec głównych walut. Dolar kosztuje 4,14 zł, a euro 4,51 zł.

Powiązane artykuły