Giełda

Jest szansa na zielony piątek

W połowie piątkowej sesji wszystkie głównie indeksy na warszawskim parkiecie świecą na zielono.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Notowania WIG20 rosną o 0,3 proc. Lokomotywą indeksu blue chips jest Orange, który drożeje o ponad 3 proc. do 7,33 zł. Po drugiej stronie tabeli wzrostów znajdują się Dino, PGE i CCC, których notowania spadają odpowiednio o 1,8 proc., o 2,1 proc. i 2 proc.

W gronie zainteresowania inwestorów są papiery CD Projektu, który ustanowił dziś nowy rekord. Obrót na akcjach producenta gier jest najwyższy i sięga obecnie ponad 66 mln zł, a akcje drożeją o 1,8 proc. do 324,7 zł.

Z kolei mWIG40 znajduje się o 0,07 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia. Najmocniej na tle indeksu wyróżnia się Kruk, który odreagowuje wczorajszy 10-proc. spadek. Notowania firmy windykacyjnej rosną dziś o 2,7 proc. Z kolei Indeks małych spółek rośnie o 0,3 proc.

Wśród inwestorów bez większego echa przeszła informacja o wzroście cen konsumpcyjnych w Polsce. W styczniu inflacja nad Wisłą przyspieszyła do 4,4 proc. rocznie, z 3,4 proc. w grudniu – oszacował wstępnie GUS. Oznacza to, że inflacja jest obecnie najwyższa od ośmiu lat.

Na giełdach w naszym regionie również przeważa kolor zielony. Niemiecki DAX rośnie o 0,13 proc., brytyjski FTSE 100 drożeje o 0,4 proc., a hiszpański IBEX 35 zwyżkuje o 0,5 proc. Jedynie giełda w Paryżu odstaje od reszty europejskich kompanów, CAC40 spada o 0,1 proc.

Powiązane artykuły