Fundusze inwestycyjne TFI

Wskaźniki ryzyka funduszy dłużnych w tym roku wzrosły

Wyceny jednostek uczestnictwa funduszy wahają się mocniej niż w poprzednim roku. W analizie warto też brać pod uwagę specyfikę krajowego rynku długu.
Foto: Adobestock

Zmienność wycen funduszy dłużnych ostatnio mocno wzrosła, co wyraźnie widać po wskaźnikach SRRI.

Automatyczny wskaźnik

Za pomocą wskaźnika SRRI w prosty sposób możemy ocenić, jak mocno waha się wycena funduszu. Stopni jest siedem, a im wyższa wartość, tym fundusz jest bardziej ryzykowny. Warto jednak pamiętać, że w przypadku funduszy, gdzie duża część aktywów wyceniana jest metodą efektywnej stopy procentowej, wskaźnik SRRI jest zaniżony. Co ciekawe, aż trzy fundusze obligacji korporacyjnych mają SRRI na poziomie 1.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.