Fundusze inwestycyjne TFI

Akcje Altusa znów w niełasce inwestorów

Wszczęcie postępowania administracyjnego przez KNF spowodowało mocną wyprzedaż walorów. Chodzi o fundusze serwisowane przez GetBack.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Poniedziałkową sesję walory Altusa rozpoczęły od 10-proc. zniżki przy znacznie wyższych niż w poprzednich kilku dniach obrotach. Z czasem sytuacja nieco się poprawiła, jednak kurs pozostawał cały czas pod silną presją sprzedających, sprawiając, że Altus był najgorszą spółką w gronie sWIG80.

Taka reakcja inwestorów była spowodowana informacją o wszczęciu przez Komisję Nadzoru Finansowego postępowania administracyjnego wobec towarzystwa w związku z potencjalnym naruszeniem obowiązków w zakresie bieżącego nadzoru nad wykonywaniem przez GetBack zarządzania portfelami wierzytelności sekurytyzacyjnych FIZ.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.