Fundusze inwestycyjne TFI

TFI pracują nad alternatywą dla konserwatywnych klientów

Perspektywy funduszy obligacji skarbowych na długo pozostaną marne. Towarzystwa starają się zachęcić klientów do otwarcia się na ryzyko.
Fotolia

TFI coraz śmielej zachęcają dotychczasowych uczestników funduszy obligacji do ryzyka. Co mają im do zaoferowania?

Opłaty nadal za wysokie

Obniżki stóp procentowych na dobre podcięły skrzydła funduszom obligacji skarbowych. Ich uczestnicy przez ostatnie lata mogli liczyć na naprawdę godziwe zyski przy najmniejszym na tle reszty oferty TFI ryzyku. Z drugiej strony w kręgu zainteresowań klientów w ostatnich latach znajdowały się właściwie tylko fundusze dłużne. Bardzo udany pod względem sprzedaży był np. poprzedni rok. Bywały miesiące, kiedy do tego typu strategii regularnie płynęło ponad 1 mld zł miesięcznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.