REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Rentowności skarbówek mogą jeszcze spadać, ale czas na korektę

Impulsem do głębszych zniżek rentowności obligacji skarbowych mogłoby być zaostrzenie konfliktu handlowego między USA a innymi krajami, jednak lepszy czas na zakupy powinien jeszcze nadejść.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Ostatnie kilka tygodni to świetny okres krajowych obligacji skarbowych. Rentowność 10-latek spada właściwie od przełomu kwietnia i maja. Wówczas wskaźnik ten sięgał chwilami blisko 3,1 proc. W ostatnich dniach z kolei rentowności skarbówek obniżyły się do 2,5 proc. Ostatnio tak nisko wskaźnik ten był równo cztery lata temu.

Stąd średnie wyniki tylko za ostatnie cztery tygodnie w grupie funduszy skarbowych to 0,51 proc. (0,53 proc. od początku roku), funduszy dłużnych uniwersalnych długoterminowych to 0,75 proc. (1,22 proc. od początku roku), a obligacji skarbowych długoterminowych aż 1,44 proc. (1,65 od początku roku). W tej ostatniej grupie od stycznia najlepsze wyniki mają fundusze TFI PZU. Są one również w czołówce w ostatnich czterech tygodniach, jednak za ten okres wyprzedzają je produkty Union Investment TFI oraz NN Investment Partners TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA