REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: Wyniki mogą być jeszcze słabsze

Wraz ze spadającym kursem topnieją aktywa i kurczą się wyniki finansowe grupy Altus.

Piotr Góralewski, prezes Altusa

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Firma miała w 2019 r. 121,1 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to 287,82 mln zł. Z kolei zysk netto spadł w tym czasie z 52,2 mln zł do 3,9 mln zł.

– Rok 2019 był dla naszej grupy kapitałowej kolejnym trudnym okresem. Grupa kapitałowa w dalszym ciągu zmagała się z kwestiami wizerunkowymi związanymi z Altus TFI oraz aresztowaniem byłych członków zarządu pana Piotra Osieckiego i pana Jakuba Ryby – podsumowuje Piotr Góralewski, prezes Altusa. Jak dodaje, w 2019 r. toczyły się również postępowania Komisji Nadzoru Finansowego wszczęte wobec spółki, a jedno z nich zakończyło się odebraniem na początku lutego tego roku zezwolenia na prowadzenie działalności. Altusowi większość funduszy udało się przenieść do spółki zależnej Rockbridge TFI. Aktywa grupy w rok zmniejszyły się o 65 proc., do 2,9 mld zł na koniec zeszłego roku. Na koniec marca Rockbridge TFI miało 2,2 mld zł, a Altus TFI 0,1 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA