REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze zamknięte coraz chętniej informują

Stopy zwrotu ponad 50 zamkniętych funduszy niepublicznych można śledzić na stronach Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Foto: Adobestock

IZFiA zaprezentowała wyniki funduszy zamkniętych niepublicznych na koniec 2019 r. Najlepsze zdołały wzrosnąć nawet o jedną trzecią.

W cieniu regulacji

Kilka miesięcy temu Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami zaczęła prezentować wyniki funduszy zamkniętych niepublicznych, które zdecydowały się udostępniać takie dane. Była to reakcja Izby na problem z publikowaniem stóp zwrotów bezpośrednio przez towarzystwa w obawie przed restrykcjami Komisji Nadzoru Finansowego. W marcu 2018 r. KNF przypomniała, że informacje o funduszach niepublicznych, które mogą zachęcać do inwestycji, powinny być kierowane tylko do ograniczonej liczby osób. Dlatego tego typu fundusze, a przede wszystkim ich zarządzający, na blisko 1,5 roku niemal zniknęli z przestrzeni publicznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA