Fundusze inwestycyjne TFI

Zarządzający zdali egzamin, ale trudno o powtarzalność wyników

Portfele polskich akcji przeciętnie przyniosły najwyższe stopy zwrotu w ubiegłym roku w ramach całej oferty TFI. W tabeli doszło jednak do wielu zmian względem 2020 r.
Foto: Adobestock

Ubiegły rok przyniósł sporo przetasowań w tabeli wyników funduszy polskich akcji. Znów sprawdziła się zasada, by nie kierować się historycznymi stopami zwrotu.

Wyniki niepowtarzalne

Fundusze akcji polskich (uniwersalne oraz małych i średnich spółek) w ubiegłym roku były najsilniejszymi kategoriami produktów, przynosząc przeciętnie ponad 20 proc. zysku. Układ tabeli jednak mocno się zmienił w porównaniu z 2020 r. Wówczas świetnie zachowywały się portfele nakierowane na spółki technologiczne, czyli głównie producentów gier. Zeszły rok z kolei dla tej grupy był marny, a tym razem najlepszymi przedsiębiorstwami okazały się banki, spółki odzieżowe i motoryzacyjne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.