Forum inwestycyjne

Jaka strategia inwestycyjna na 2021 rok?

Akcje, waluty, surowce. Prognozy na najbliższą i postpandemiczną przyszłość – taki tytuł ma ostatni z paneli na poniedziałkowym E-Forum Inwestycyjnym „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.
Foto: parkiet.com
Foto: materiały prasowe

Listopad na rynkach akcji upływa w bardzo dobrej atmosferze. WIG zyskał ponad 20 proc. i po drodze naruszył szczyt covidowej hossy. Takie zachowanie podkręca inwestorskie apetyty i rodzi pytania, czy w 2021 r. wejdziemy w otoczeniu hossy. Jeśli tak, to które spółki będą tej hossy motorami napędowymi? Nasze E-Forum Inwestycyjne już w poniedziałek od 9.15.

Zarejestruj się na E-Forum „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” na stronie parkiet.com/eforum

Wśród analityków dominuje ostatnio przekonanie, że perspektywa wprowadzenia szczepionki na Covid-19 i opanowanie pandemii sprawią, że przecenione w tym roku branże będą błyszczeć w roku kolejnym, że czas spółek typu „growth" dobiega końca, a zaczyna się era tych spod znaku „value". Czy faktycznie w takim kontekście należy rozpatrywać plan inwestycyjny na 2021 r.? Z tym pytaniem będziemy się mierzyć podczas panelu dyskusyjnego: „Akcje, waluty, surowce – w co inwestować. Prognozy na najbliższą i postpandemiczną przyszłość".

Wezmą w nim udział:

Dorota Sierakowska, analityczka DM BOŚ,

Jarosław Niedzielewski, dyrektor departamentu inwestycji Investors TFI,

Grzegorz Chłopek, dyrektor zarządzający w iWealth,

Michał Stajniak, analityk rynków finansowych XTB.

Naszych gości zapytamy też o to, co oprócz akcji powinno się znaleźć w przyszłorocznym portfelu. Paleta wyboru jest szeroka. Z jednej strony jest przecenione złoto, a z drugiej zbliżający się do historycznego rekordu bitcoin. Na rynku surowców mamy drożejącą ropę, miedź i aluminium, a analitycy podkreślają, że tym aktywom sprzyjają indeksy PMI sygnalizujące dobre nastroje w sektorach przemysłowych. Z kolei główna para walutowa nieśmiało zbliża się do 1,2 USD, a nadpłynność w amerykańskich finansach raczej dolarowi nie sprzyja. Jakie pozycje i o jakiej wadze zajmować? Odpowiedź w poniedziałek o 15.15.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.