REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Finanse

Revolut podkręca tempo

Firma specjalizująca się w transakcjach wielowalutowych wciąż w szybkim tempie przyciąga polskich klientów. Ma ich już ćwierć miliona i rośnie dzięki zakupom online.
Foto: materiały prasowe

Revolut ma już ponad 250 tys. klientów indywidualnych w Polsce (i ponad 1000 firm), w ciągu ostatniego tygodnia dołączyło 10 tysięcy użytkowników.

Wartość wolumenu transakcji w Polsce rośnie w każdym miesiącu, w październiku przekroczyła 110 milionów euro. Katalizatorem wzrostu okazał się Black Friday, który przyniósł 15-proc. zwyżkę aktywności klientów, którzy założyli tego dnia 4000 kart ze zmiennym numerem. Głównymi firmami online używanymi w Polsce są AliExpress, PP/GearBeast, PP/Banggood oraz PayU/Allegro. Revolut, oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym, szybko się rozwija – tylko w czerwcu i lipcu zanotował łącznie prawie 50 tys. rejestracji nowych kont w Polsce. To o 35 proc. więcej niż w kwietniu i maju. Jeszcze na początku sierpnia miał u nas prawie 170 tys. klientów, czyli wyraźnie przebił pierwotny cel 150 tys., który miał być osiągnięty dopiero na koniec bieżącego roku.

- Revolut udowodnił, że nie jest jedynie towarzyszem zagranicznych podróży. Po wakacjach nasz wzrost napędza bezpieczeństwo transakcji wykonywanych z pomocą kart wirtualnych ze zmiennym numerem. Nikt nie chce by dane jego karty krążyły gdzieś po Internecie. Takiej funkcjonalności do bezpiecznych zakupów w sieci nie oferuje dziś w Polsce nikt inny - mówi Karol Sadaj, szef Revoluta w Polsce.

Dużą niespodzianką w światowym handlu okazał się tegoroczny Dzień Singla przynosząc platformie Alibaba 30,8 miliardów dolarów obrotu. Co ciekawe blisko 100 proc. z przeprocesowanych przez AliPay transakcji były to transakcje mobilne.

- Chcemy być liderem bezpiecznych transakcji w sieci. Współczesny handel odbywa się online, przez urządzenia mobilne. Karty wirtualne Revolut pomagają w przedświątecznych zakupach. Dlatego w tym tygodniu ogłaszamy promocję Cyber Monday Week i darmowe dostawy bezpłatnych kart Revolut dla wszystkich, którzy chcą kupować bezpieczniej i taniej. Z pewnością przydadzą się przed tegorocznymi Świętami - zapewnia  Sadaj.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA