Finanse

„Za głosem giełdy”, czyli edukacyjny spacer po Warszawie

Ruszyła pierwsza, edukacyjna gra terenowa o giełdzie i rynku kapitałowym. „Parkiet” jest patronem medialnym akcji.
Foto: materiały prasowe

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie świętuje jubileusz 30-lecia, ale giełda w Polsce ma już przeszło dwustuletnią historię. Gdzie giełda miała swoje siedziby zanim przeniosła się na ul. Książęcą? Jakimi sukcesami może się poszczycić polski rynek kapitałowy? Jakie miejsca i instytucje są z nim nierozerwalnie związane? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź biorąc udział w edukacyjnej grze terenowej pod hasłem „Za głosem giełdy", organizowanej przez Fundację GPW i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Gra została zainicjowana 14 października podczas Dnia Edukacji Finansowej organizowanego przez Fundację GPW i jest pierwszą edukacyjną grą terenową o giełdzie i rynku kapitałowym. Ten edukacyjny spacer po Warszawie pozwoli zdobyć solidną dawkę wiedzy o historii i współczesności rynku kapitałowego, ale też wygrać atrakcyjne nagrody.

- Gra pokazuje, jak mocno giełda związana jest z Warszawą. Biorąc w niej udział możemy odwiedzić miejsca, gdzie były zlokalizowane jej poprzednie siedziby, ale też uzmysłowić sobie z jak wieloma instytucjami powiązana jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – zauważa Prezes Zarządu GPW,  Marek Dietl.

Aby wziąć udział w grze wystarczą trzy proste kroki: pobranie na smartfon/tablet bezpłatnej aplikacji „Za głosem giełdy", akceptacja regulaminu i rejestracja/udział w grze. Gra potrwa do 31 października 2021 r. Organizatorzy przygotowali nagrody dla 55 laureatów. Pięciu z nich, z najwyższą liczbą punktów otrzyma hulajnogi elektryczne, kolejnych pięćdziesięciu – zestawy gadżetów. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 23 listopada.

TRASA GRY:

Gra rozpoczyna się na Placu Piłsudskiego, gdzie znajdował się Pałac Saski i siedziba pierwszej giełdy w Polsce. Lektor poprowadzi uczestników dalej ulicami Śródmieścia, na trasie znajdą się kolejne siedziby giełdy w Galerii Porczyńskich, przy ulicy Królewskiej oraz w obecnym Centrum Bankowo-Finansowym, które w czasach komunistycznych stanowiło siedzibę KC PZPR. Po drodze odwiedzą również siedzibę giełdowej spółki, dom maklerski oraz siedziby licznych instytucji nierozerwalnie związanych z funkcjonowaniem rynku kapitałowego – takich jak Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego, Polski Fundusz Rozwoju oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Spacer zakończy się w sercu polskiej giełdy – na Książęcej 4, tuż obok Sali Notowań.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.