REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Szturm nowych inwestorów. Czas nowego pokolenia

Inwestorzy, którzy weszli na rynek, dysponują 25–100 tys. zł.
Foto: Adobestock

Nie milkną echa marcowego szturmu nowych inwestorów indywidualnych na giełdę. Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu przybyło w skali całego rynku 28,8 tys. rachunków, a z sygnałów płynących z domów maklerskich wynika, że w kwietniu pozytywny trend zapewne uda się utrzyma. Co cieszyć może jeszcze bardziej, to fakt, że giełdą zaczęły interesować się osoby młodsze niż do tej pory.

Z badania przeprowadzonego wśród 15 domów maklerskich przez firmę Martis Consulting wynika, że 21 proc. osób, które w ubiegłym miesiącu otworzyły rachunek, nie miało 30 lat. Najliczniejszą grupę (43 proc.) stanowiły osoby, które miały od 30 do 40 lat. Ostatnie badanie inwestorów przeprowadzone przez SII wskazywało z kolei na to, że średni wiek inwestora na naszym rynku wynosi około 42 lat.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA