Felietony

Rynek fuzji i przejęć na ścieżce wzrostu?

Wydaje się, że przez najbliższe lata Polska pozostanie centrum aktywności M&A w tej części Europy, zapewniając najbardziej stabilne warunki inwestycyjne i wyjątkowo duży potencjał wzrostu.

Edgar Koleśnik dyrektor inwestycyjny, Abris Capital Partners

Foto: materiały prasowe

2019 to w pewnym sensie rok paradoksów. Dobre wskaźniki makroekonomiczne Polski nie przełożyły się na dobrostan na rynku kapitałowym.

Widać, że czynnikiem ograniczającym IPO są mało atrakcyjne wyceny, a oczekiwania większego ruchu w wyniku wprowadzenia PPK jeszcze się nie ziściły. Jako najczęstsze powody do kontynuacji delistingów wymieniane są ograniczone środki dostępne na nowe projekty oraz zacieśnienie regulacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.