Energetyka

Tauron: Największa zielona inwestycja

Tauron kupił projekt farmy wiatrowej o mocy 30 MW. Zlokalizowana w województwie łódzkim farma będzie się składać z 15 turbin wiatrowych. To największa inwestycja grupy w odnawialne źródła energii w tym roku. Tauron nie podaje kwoty transakcji.
Foto: Adobestock

Inwestycja polega na przejęciu spółki Wind T1, która prowadzi projekt budowy farmy na terenach gmin Wolbórz i Moszczenica w powiecie piotrkowskim. Pierwsze prace mają się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia 2021 r. Zgodnie z planem elektrownia ma zostać oddana do użytku w sierpniu 2022 r.

– Konsekwentnie realizujemy założenia zielonego zwrotu Tauronu, którego istotnym elementem jest zwiększenie mocy wiatrowych. W 2025 r. w turbinach wiatrowych na lądzie chcemy mieć zainstalowanych ponad 1000 MW mocy. Rozwój odnawialnych źródeł energii to priorytet inwestycyjny i rozwojowy grupy – zapewnia Wojciech Ignacok, prezes Tauronu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.