Energetyka

Przejęcie Tauronu byłoby zgodne ze strategią Polskiej Miedzi

KGHM ma inwestować we własne źródła energii, co oznacza idące w miliardy złotych nakłady. Nawet wyższe niż obecna kapitalizacja Tauronu, który ma mocno rozwijać odnawialne źródła energii.

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Sojusz łupkowy, sojusz atomowy IPO Tauronu, „paraprywatyzacja" Centrozłomu Wrocław i licznych uzdrowisk – historia potencjalnych i faktycznych inwestycji w inne państwowe firmy czy inicjatywy jest całkiem bogata.

Zdaniem analityków BM Santander ankietowanych przez PAP, spółka może mieć udział w najnowszym sezonie inspirowanych przez resort transakcji. Czyli, jak to określił minister aktywów narodowych Jacek Sasin, budowie narodowych wielosektorowych czempionów. Po tym jak Orlen ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji Energi, kolejnym potencjalnym obiektem przejęcia może być Tauron, a inwestorami Enea, KGHM lub PGNiG.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.