REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Poprawa w I półroczu

Spółka z branży energetycznej, której ponad 58 proc. udziałów należy do Polskiej Grupy Energetycznej, ponadtrzykrotnie zwiększyła zysk w I półroczu wobec takiego samego okresu ubiegłego roku.
Foto: materiały prasowe

Zysk netto Kogeneracji osiągnięty w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku wyniósł 51,8 mln zł, podczas gdy rok temu było to 14,5 mln zł. Wzrosły również przychody ze sprzedaży – wyniosły 580,8 mln zł w porównaniu z 520 mln zł w zeszłym roku.

Wpływ na poprawę wyników miały mniejsze koszty poniesione z tytułu rekompensat KDT związanych z rozwiązaniem przed laty długoterminowych umów sprzedaży energii. W I połowie ub.r. wynosiły one 83,6 mln zł, podczas gdy w ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku było to 15 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA