REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

ZE PAK. Zygmunt Solorz chce odkupić spółkę od giełdowych inwestorów

7,47 zł za akcję proponuje w ogłoszonym we wtorek wieczorem wezwaniu Argumenol, spółka należąca do portfela Zygmunta Solorza za akcję elektrowni ZE PAK . To o 7 proc. więcej niż płacono za papier we wtorek na zamknięciu sesji.

Argumenol, spółka Zygmunta Solorza, chce zwiększyć swoje zaangażowanie w ZE PAK do 100 proc.

Foto: materiały prasowe

Nieco ponad 34,8 mln walorów (68,52 proc. wszystkich) Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin chce odkupić od giełdowych inwestorów Argumenol, spółka pośrednio kontrolowana przez Zygmunta Solorza w wezwaniu ogłoszonym wieczorem w ostatni wtorek lipca. Argumenol (w końcu grudnia 2018 r. wchodził w skład grupy Elektrim, w której miliarder ma ponad 80 proc. akcji) oferuje za akcję 7,47 zł, co daje wycenę całej energetycznej grupy na niecałe 380 mln zł.

Wartość księgowa spółki jest dużo wyższa. Według danych serwisu Infostrefa, przekracza 1,6 mld zł.

DM Trigon, pośredniczący w wezwaniu, będzie przyjmować zapisy od 20 sierpnia do 19 września. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji od inwestorów na GPW wskazano na 24 września, a rozliczenia 27 września.

W treści wezwania napisano, że inwestor traktuje PAK jako aktywo strategiczne.

Zygmunt Solorz, poprzez kilka spółek, w tym przede wszystkim Argumenol, dysponuje ponad 51 proc. akcjami i głosami na walnym zgromadzeniu ZE PAK.

Od tego roku jego główna grupa – Cyfrowy Polsat, w której Zygmunt Solorz ma najwięcej akcji – wypłaca akcjonariuszom wyższą niż wcześniej dywidendę i zamierza robić to przez trzy lata. W tym roku Cyfrowy Polsat ma wypłacić 595 mln zł. Pierwsza część wypłaty trafiła już do akcjonariuszy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA