Dywidendy

Jesienno-zimowe dywidendy

W najbliższych tygodniach w kilku spółkach przypada dzień ustalenia prawa do dywidendy. Mowa tu m.in. o Archicomie, grupie Toya i Novicie. Zasługują one na uwagę z powodu wysokich stóp dywidendy.
dywidendy Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W Archicomie podjęto uchwałę dotyczącą wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za ten rok obrotowy w wysokości sięgającej 65 mln zł. Na akcję przypadnie 2,53 zł. W piątek kurs Archicomu wynosił 18 zł, co implikuje ponad 14-proc. stopę dywidendy. Zaliczka zostanie wypłacona 27 listopada. Będą do niej uprawnieni akcjonariusze posiadający akcje siedem dni wcześniej.

Z kolei Novita chce wypłacić dodatkową dywidendę w wysokości 10,8 zł na akcję, co przekłada się na 9-proc. stopę. Byłaby to już druga dywidenda wypłacona w tym roku przez spółkę. Będą o niej decydować akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia zwołanego na 19 listopada. Planowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 1 grudnia, a wypłaty 15 grudnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.