REKLAMA
REKLAMA

Debiuty

Potencjalni debiutanci są, ale czekają na lepsze czasy

Wejście na GPW w tym roku zapowiedziało już kilkanaście spółek. Pytanie tylko, czy nie zniechęci ich marazm panujący na warszawskim parkiecie.
Foto: materiały prasowe

Smyk, eObuwie, 1C Entertainment, BoomBit, Medical Finance Group, Murapol czy Grupa Nowy Szpital – to tylko przykłady spółek, które zapowiedziały wejście na giełdę w tym roku.

Oprócz nich jest jeszcze szerokie grono firm przenoszących się z NewConnect. W środę o złożeniu prospektu emisyjnego poinformowała spółka portfelowa giełdowego PlayWaya, czyli Ultimate Games. Dzień wcześniej jej kurs mocno rósł w reakcji na opublikowanie planu wydawniczego na 2019 r., a w środę notowania zyskały kolejne 6 proc., co wywindowało kapitalizację do prawie 80 mln zł. Rynek notowań zmienić chcą też m.in. Cherrypick Games, Brand24, Bloober Team, XTPL, Pharmena czy DataWalk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA