Crowdfunding

Kombinat Konopny: Nadchodzi pierwszy debiutant z branży

Producent konopi zapowiedział drugą emisję crowdinwestycyjną, która odbędzie się na platformie Crowdway. W jej ramach zamierza pozyskać do 4,5 mln zł, m.in. na rozbudowę zakładu produkcyjnego i wyjście na zagraniczne rynki. Emisja ma wystartować 8 grudnia. Co więcej, spółka planuje w przyszłym roku złożyć dokumenty dotyczące debiutu na NewConnect.
Foto: Adobestock

– Nasze plany rozwoju są szeroko zakrojone. Oprócz rozbudowy infrastruktury i zwiększenia liczby produktów pod marką własną pragniemy także kontynuować nasze prace badawczo-rozwojowe, szczególnie w dziedzinie zagospodarowania paździerzy konopnych, w których widzimy potencjał – stwierdził Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego. Obecne możliwości produkcyjne firmy mają być napięte, co uniemożliwia dodatkowe tzw. zatowarowanie czy realizację zamówień dla obcych marek. Co więcej, firma planuje również wyjść na zagraniczne rynki, głównie niemiecki. Atutem spółki ma być niska cena produktów.

Warto dodać, że firma na razie realizuje cele postawione w pierwszej kampanii. – W obszarze zielarskim wprowadziliśmy na rynek nasz flagowy produkt: olej CBD, kilka miesięcy przed planowaną premierą. Zgodnie z prognozami cena 30 zł za 500 mg naturalnego CBD jest kilkakrotnie niższa niż markowych produktów konkurencji. W nadchodzących kwartałach przewidujemy kontynuację tej polityki i wprowadzenie do oferty kolejnych produktów w przystępnych cenach. Włókiennicza gałąź produkcji, zgodnie z zapowiedziami z ubiegłorocznej emisji, przyniesie rezultaty najwcześniej pod koniec 2022 r. – wyjaśnił „Parkietowi" prezes Kowalski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.