Crowdfunding

Useme: Na podbój nowych rynków

Platforma rozliczeniowa dla zleceniodawców i freelancerów Useme 6 października rozpoczyna emisję crowdinwestycyjną na platformie Crowdway. Pozyskane w ten sposób 2,5 mln zł chce przeznaczyć na rozwój na rynkach zagranicznych oraz rozwój technologiczny.
Foto: Adobestock

– Do 2025 r. chcemy zwiększyć udział przychodów z zagranicy z obecnych ok. 20 proc. do 50 proc. W pierwszej kolejności interesują nas rynki ukraiński, rumuński, rosyjski i krajów bałkańskich. Równocześnie zwiększymy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z Europy Zachodniej – stwierdził Przemysław Głośny, prezes Useme.

Spółka w I półroczu wypracowała 25,4 mln zł przychodów, o 86 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Zysk netto sięga 0,2 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.