Crowdfunding

Pora na Pola z kolejną emisją akcji na Beesfundzie

Odkąd pandemia koronawirusa przeniosła zakupy do sieci, internetowy targ żywności notuje rekordowe obroty i prowadzi zbiórkę na rozwój serwisu.
Foto: materiały prasowe

Paradoksalnie, rozwój pandemii sprawia, ze rośnie zainteresowanie handlem w Internecie, co napędza też ruch na tej platformie. Właściciele platformy Pora na Pola szacują, że w ciągu ostatniego tygodnia obrót sklepu internetowego osiągnął połowę obrotu całego 2018 r., przy czym platforma w 2018 r. dopiero startowała.

- Widzimy ogromny skok zamówień, w ubiegłym tygodniu zanotowaliśmy trzy razy więcej zamówień niż tydzień wcześniej, ta tendencja się utrzymuje, to jest lawina – mówi Adrian Piwko, założyciel Pora na Pola. Platforma musiała na chwilę zablokować możliwość przyjmowania zamówień na bieżący tydzień, bo nie byliby w stanie ich obsłużyć. W wielu notatkach do zamówienia powtarzają się prośby o dostawę bezkontaktową. Klienci się upewniają, że mięso jest spakowane próżniowo. - Klienci dzwonią też z podziękowaniem, że działamy w tak trudnych chwilach, zwykle się z tym nie spotykaliśmy – mówi Piwko.

Przed pięcioma dniami właściciele Pora na Pola ruszyli z drugą emisją akcji, chcą zebrać nawet 900 tys. zł, z czego jedną trzecią pochłonie automatyzacja obsługi zamówień – to dość nowy w tej branży system subskrypcyjny zakupów z wbudowanym algorytmem przewidywania zawartości koszyka. Kolejne 120 tys. ma kosztować budowa nowej platformy IT. Wypracowany model biznesowy ma pozwolić na zysk z bieżącej działalności operacyjnej już w drugim kwartale 2021 r., twierdzą założyciele targu. Już dziś przewidują też, że kolejna runda crowdfundingu ma ruszyć za rok, a pierwsza dywidenda zostanie wypłacona za rok 2023.

W ciągu pięciu lat właściciele spółki chcą zaoferować wyjście z inwestycji poprzez NewConnect albo inwestora branżowego – „w zależności co będzie bardziej korzystne dla spółki i akcjonariuszy" – informują na stronie platformy Beesfund, gdzie jest prowadzona zbiórka crowdfundingowa.

Inwestor musi kupić pakiet co najmniej dwóch akcji, co łączy się z wydatkiem 71,8 zł, spółka oferuje siedem różnych rodzajów pakietów, które różnią się ceną oraz zachętami. Najdroższy pakiet 1500 akcji kosztuje 53850 zł, za niego inwestor otrzyma m.in. rok darmowych zakupów na platformie, 12 voucherów o wartości 250 zł.

Sama platforma Pora na Pola działa jako sklep internetowy oraz – e-grocery i rynek żywności ekologicznej, gdzie rolnicy ustalają własne ceny za swoje produkty. Oferuje zakupy spożywcze z dostawą do domu oraz na rynku żywności ekologicznej. Sam rynek żywność ekologicznej stanowi póki co ok. 0,5 proc. sprzedaży, gdy na Zachodzie – ok. 4 proc.

Zbiórka potrwa jeszcze 26 dni, ale właściciele przekazali że będzie trwała do połowy czerwca. Celują w osiągnięcie całej kwoty 900 tys. zł, ale zakładają, że niektóre inwestycje będzie można sfinansować w inny sposób, np. leasingiem, póki co będą szukać dodatkowych źródeł kapitału, grantów z ośrodków rolniczych lub związanych z promocją regionu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.