Chemia

Śnieżka. Surowce ciążą marżom

Po boomie remontowym z 2020 r. popyt na materiały do wykańczania wnętrz powrócił do poziomów sprzed pandemii.
Foto: materiały prasowe

– Mamy pewność, że pojawienie się dodatkowego popytu w maju i czerwcu 2020 r. było wydarzeniem o charakterze jednorazowym. W tej chwili obserwujemy już powrót zachowań konsumenckich do stanu jak przed pandemią. W związku z tym jest problem z porównywaniem tegorocznych wyników z tymi z 2020 r. – zauważa Piotr Mikrut, prezes Śnieżki.

Spadek aktywności remontowej będzie rzutował także na rezultaty za III kwartał, który najwięcej znaczy w wynikach Śnieżki. – Z jednej strony pogarszanie się nastrojów konsumenckich, prawdopodobne obniżenie siły nabywczej, większa skłonność do oszczędzania oraz ograniczanie większych wydatków mogą skutkować zmniejszeniem nakładów na remonty i modernizację mieszkań, które w głównej mierze decydują o popycie na wyroby dekoracyjne. Z drugiej strony trwający boom na rynku nowych mieszkań oraz przyszłe profity z automatyzacji procesów będą wspierać nasze wyniki – ocenia prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.