Chemia

Plast-Box: Inwestycje w górę

Zarząd nie wyklucza kolejnych przejęć w branży.

Grzegorz Pawlak, prezes Plast-Boksu.

Foto: materiały prasowe

Grupa Plast-Box chce w tym roku istotnie zwiększyć wartość przedsięwzięć rozwojowych. – Wśród naszych projektów znajdują się inwestycje mające na celu zwiększenie potencjału wytwórczego, automatyzację procesów produkcyjnych oraz poprawę efektywności energetycznej. Wartość tegorocznych inwestycji może przewyższyć nakłady poniesione w 2019 r. o 20–30 proc. To będzie zależało od tempa wdrażania poszczególnych projektów – mówi Grzegorz Pawlak, prezes Plast-Boksu. Dodaje, że terminowa realizacja całości planów inwestycyjnych, w szczególności związanych z rozbudową istniejących i budową nowych mocy produkcyjnych, będzie miała kluczowy wpływ na pozycję konkurencyjną, dynamikę rozwoju i rentowność działalności grupy.

Zarząd zapewnia, że firma ma stabilne fundamenty pozwalające na realizację perspektywicznych projektów. Co więcej każdorazowo prowadzone są analizy, jak najlepiej wykorzystać kapitał własny i zewnętrzny, aby sfinansować poszczególne inwestycje. Ze wstępnych danych wynika, że w I półroczu zysk netto grupy wzrósł o 27,6 proc., czyli do 5,5 mln zł mimo że przychody spadły o 9 proc. – Pierwsze półrocze było dla nas bardzo wymagające, można powiedzieć trudne z uwagi na Covid-19. Pomimo to utrzymaliśmy ciągłość produkcji bez większych zakłóceń – podaje Pawlak. Jednocześnie przyznaje, że grupa w sposób negatywny odczuła zamykanie gospodarki, co przełożyło się na spadek popytu i zamówień w II kwartale.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.