REKLAMA
REKLAMA

Chemia

PCC Rokita analizuje program inwestycyjny

Chemiczna grupa nie wyklucza, że ze względu na trudne otoczenie rynkowe zmieni niektóre swoje plany.

Prezes PCC Rokita Wiesław Klimkowski podkreśla, że na razie trudno jest oszacować wpływ, jaki na spółkę będzie mieć pandemia koronawirusa.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Po bardzo trudnym minionym roku chemiczny koncern PCC Rokita musi się szykować na kolejne wymagające miesiące. – 2020 r. rozpoczęliśmy niestety od kolejnych obniżek cen sody kaustycznej. Pamiętajmy również, że zgodnie z polityką zabezpieczeń spółki wzrost kosztów energii elektrycznej nie był jeszcze istotnie widoczny w wynikach. Apogeum zwyżek spodziewamy się dopiero w III–IV kwartale tego roku. Potem marże powinny się poprawiać. Z kolei biznes związany z produkcją polioli ucierpi na spadku popytu w branży meblowej i motoryzacyjnej wskutek pandemii koronawirusa – przewiduje Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Trudne otoczenie

Już w 2019 r. spółka zmagała się z trudnymi warunkami rynkowymi. W konsekwencji zysk netto PCC Rokita stopniał o 59 proc., do 93,3 mln zł, w porównaniu z rokiem 2018. Przychody grupy utrzymały się na porównywalnym poziomie i sięgnęły 1,5 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA