Chemia

Megaron: Skuteczne zmiany organizacyjne

W ubiegłym roku Megaron zanotował podobne wyniki finansowe jak w 2019 r. mimo obostrzeń i trudności, jakie pojawiły się w związku z pandemią koronawirusa.
Foto: materiały prasowe

– Podjęte działania powodują, że dziś pod względem płynnościowym jesteśmy nawet w lepszej sytuacji niż rok temu. To m.in. konsekwencja dokonanych zmian organizacyjnych, dzięki którym lepiej niż dotychczas zarządza nam się firmą – mówi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu.

Z drugiej strony na rynku rosną ceny surowców i energii, co powoduje, że koszty działalności są coraz wyższe. Na razie spółka nie podjęła decyzji, czy i ewentualnie kiedy będzie je przerzucać na ceny finalnych wyrobów. Aby ograniczyć koszty energii, planuje inwestycje w panele fotowoltaiczne. Warunkiem jest jednak otrzymanie odpowiedniego dofinansowania. Bez niego zwrot z takiej inwestycji szacuje się na ok. 15 lat, co w obecnych uwarunkowaniach powoduje, że projekt byłby dla firmy nieopłacalny ekonomicznie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.