REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Korporacja KGL: Ten rok ma przynieść wzrost wyników

Korporacja KGL specjalizująca się w handlu granulatami tworzyw termoplastycznych i produkcją opakowań z tworzyw ocenia ubiegły rok jako trudny dla grupy.
Foto: materiały prasowe

Zwraca zwłaszcza uwagę na presję na wynagrodzenia i trudności z pozyskaniem nowych pracowników oraz duże zwyżki cen surowców wykorzystywanych do produkcji opakowań i trudności z ich przełożeniem na ceny oferowanych wyrobów.

Dodatkowo przesunięty został termin pełnego uruchomienia produkcji kubków do napojów (woda, piwo itp.). – Powodem opóźnienia rozruchu linii były problemy techniczne dostawcy. W wyniku opóźnienia grupa nie wygenerowała planowanego przychodu, jednocześnie ponosząc koszty utrzymania zaplecza produkcyjnego – informują przedstawiciele Korporacji KGL. Dodają, że mimo tych trudności grupie udało się zwiększyć udziały w rynku i liczbę obsługiwanych klientów. Spółka zapowiada, że wkrótce przedstawi raport z szacunkowymi przychodami za 2018 r. Po trzech kwartałach grupa zanotowała 9,1-proc. wzrost przychodów i 62,2-proc. spadek zysku netto. W IV kwartale zaobserwowano jednak stabilizację na rynku pracy i w cenach surowców.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA