Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CCC, Erbud i Oponeo.pl

Aktualizacja danych: 18.12.2020, godz. 15.30
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. CCC z nowym lokalnym maksimum

Obuwnicza spółka należy do ścisłego grona najsilniejszych podmiotów na GPW w grudniu. Od początku miesiąca akcje podrożały już o 28 proc., a od początku listopada o 120 proc. Skala wzrostu jest tak duża, że średnia krocząca z 50 sesji przebiła od dołu 200-sesyjną, tworząc formację złotego krzyża. To sygnał długoterminowego przesilenia. Ponadto w minionym tygodniu cena zaatakowało szczyt z czerwca 77,44 zł i wyznaczyła nowe lokalne maksimum 84,58 zł. Krótkoterminowy trend trwa, jest silny i ma potencjał do zmiany układu sił.

2. Erbud najwyżej od września 2017 r.

Od początku miesiąca akcje budowlanej spółki podrożały o prawie 30 proc. Pod koniec listopada cena niemal w punkt odbiła się od 50-sesyjnej średniej i rozpoczęła się trwająca do dziś fala zwyżek. Jest to fala w obrębie szerokiego kanału wzrostowego. Jego górna granica znajduje się obecnie przy 28,5 zł i to jest potencjalny zasięg tego ruchu. Byki wspierają zawracające w górę średnie, ale MACD i RSI wskazują już wykupienie. Ewentualna korekta może sprowadzić notowania do najbliższych wsparć, czyli 23 zł i 20,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.