Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Cyfrowy Polsat, Kernel i Zremb

Foto: Adobestock

1. Cyfrowy Polsat próbuje wrócić nad średnią z 50 sesji

Foto: GG Parkiet

Od dwóch miesięcy kurs akcji telekomu jest w fazie korekty trendu wzrostowego. Cena spadła poniżej 50-sesyjnej średniej, ale zatrzymała się powyżej poprzedniego lokalnego dołka i średniej z 200 sesji. Układ wzrostowy jest więc zachowany. W minionym tygodniu kurs podszedł pod szybszą średnią, a MACD zakręcił w górę na linii 0. To zwiększa szansę strony popytowej, zwłaszcza że RSI rośnie w strefie neutralnej. Przebicie średniej otworzy drogę na szczyt hossy, czyli 37,5 zł. Dołek korekty – 33 zł – pozostaje wsparciem.

2. Kernel broni ważnego ruchomego wsparcia

Foto: GG Parkiet

Dynamika hossy na wykresie ukraińskiej spółki trochę wyhamowała, ale korekty zatrzymują się na średniej z 200 sesji. Granica hossy/bessy jest więc broniona. W ostatnim czasie kurs oscyluje między liniami średnich z 50 i 200 sesji, więc można powiedzieć, że jest zamknięty w klinczu. Przebicie szybszej średniej (60 zł) powinno zainicjować nową falę zwyżek. Taki scenariusz wspierają zarówno kierunek głównego trendu, jaki też neutralne wskazania MACD i RSI. Przebicie wolniejszej (56,6 zł) zwiększy natomiast ryzyko pogłębienia przeceny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.