Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Elzab, Mirbud i Rainbow Tours

Aktualizacja danych: 11.12.2020, godz. 15.00
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Elzab korzysta z rajdu św. Mikołaja

Foto: GG Parkiet

Producent kas fiskalnych to jedna z najmocniejszych spółek na GPW w grudniu. Jej akcje podrożały o 28,5 proc., podczas gdy szeroki WIG zyskał niecałe 5 proc. Co istotne – na wykresie Elzabu widać formację spodka z podwójnym dnem przy 3,2 zł. Dwie formacje odwrócenia zainicjowały silny ruch w górę. Kurs przebił się już przez średnie z 50, 100 i 200 sesji, by w środę na moment naruszyć 6 zł. W piątkowe popołudnie spadek zatrzymał się na dziennej dwusetce (wsparcie), a dolny cień świecy pokazał siłę popytu. Na celowniku są 6 zł, a następnie 6,85 zł.

2. Mirbud książkowo kontynuuje trend wzrostowy

Foto: GG Parkiet

Budowlana spółka potwierdziła wzrostowy potencjał. Z początkiem miesiąca kurs przebił poprzedni szczyt hossy (2,66 zł), a w minionym tygodniu wyznaczył nowy (3,25 zł). Wyjście na nowe maksima to klasyczny sygnał kontynuacji. Oscylatory RSI i MACD sygnalizują już lokalne wykupienie, ale w przypadku Mirbudu obowiązuje zasada „trend is your friend". Dopóki kurs trzyma sekwencje wyższych dołków i szczytów, dopóty można liczyć na kontynuację trendu. W razie korekty najbliższy wsparciem jest poprzedni szczyt, a niżej strefa między średnimi z 50 i 100 sesji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.