Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. AC z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej porusza się w długoterminowej konsolidacji. Trwająca od września fala spadków jest jednak tak silna, że doprowadziła do przełamania wsparcia 33 zł i testu kolejnej bariery 30 zł. Mało tego – średnie z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. W tym kontekście wzrosło ryzyko wybicia z konsolidacji. Jeśli wsparcie 30 zł pęknie, będzie to negatywny sygnał. Z kolei powrót nad 33 zł będzie zachętą do realizacji kontrariańskiego scenariusza i fali zwyżek w obrębie długoterminowego układu.

2. Ciech z problemami przy wychodzeniu z korekty

Foto: GG Parkiet

Od września cena akcji chemicznej spółki znajduje się w układzie korekty trendu wzrostowego. Zniżka zaczęła się z poziomu 51,9 zł, a w porywach sięgnęła 35,3 zł. Skala spadku jest tak duża, że średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. Od miesiąca cena rośnie i wróciła nad średnie, ale w ostatnich dniach widać wyhamowanie siły popytu. Ponadto MACD i RSI przestały zwyżkować przy lokalnych granicach wykupienia, co grozi zwrotem na południe. Powrót notowań poniżej średnich zwiększy ryzyko, że korekta zmieni się w trend spadkowy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.