Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Ferrum, Global Cosmed i PGE

Foto: Bloomberg

1. Ferrum na poziomie dołka z 2009 roku

Foto: GG Parkiet

Od miesiąca w rynkowych statystykach dominują spółki wybijające długoterminowe szczyty. Tytułowa firma jest tutaj wyjątkiem, bowiem jego kurs spadł w ostatnim tygodniu do 3 zł i znalazł się najniżej od 11 lat. Ta słabość relatywna to główny powód umieszczenia Ferrum w gronie niedźwiedzi. Warto jednak zauważyć, że szerokim ujęciu czasowym cena forsuje właśnie dolną granicę długoterminowej konsolidacji. Jeśli ją przebije, będzie to silny sygnał sprzedaży z potencjałem zniżki do psychologicznego poziomu 1 zł.

2. Global Cosmed coraz bliżej wrześniowego dołka

Foto: GG Parkiet

Notowania producenta środków higienicznych spadają od końca lipca. Ani listopad, ani początek grudnia nie zmieniły tej sytuacji. W minionym tygodniu cena spadła już do 4,06 zł, a więc znalazła się najniżej od dołka z 8 września. Co istotne, kurs zaatakował średnią kroczącą z 200 sesji, poniżej której ostatni raz znajdował się w kwietniu. Najbliższe wsparcie to 3,64 zł (wspomniany dołek). Jeśli pęknie, będzie to potwierdzenie spadkowego scenariusza. Na korzyść niedźwiedzi przemawia RSI, który nie dotarł jeszcze do granicy wyprzedania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.