Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. CI Games walczy z ważną barierą techniczną

Foto: GG Parkiet

Branża producentów gier pozostaje najsłabszym sektorem na GPW (WIG.Games spadł o 26 proc. od początku roku), ale wśród jego przedstawicieli można szukać ciekawych sygnałów analizy technicznej. Jednym z kandydatów jest CI Games. Kurs akcji opuścił górą długoterminową konsolidację i podszedł pod pasmo oporowe 1,9–2,14 zł. Szerokość konsolidacji sugeruje, że cena powinna dotrzeć do 2,2 zł, a wyjście wyżej będzie potencjalnym sygnałem początku trwalszego trendu. Poziom 1,7 zł jest najbliższym wsparciem dla notowań.

2. Eurocash próbuje zmienić kierunek głównego trendu

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji właściciela sieci hurtowni porusza się w kilkuletnim trendzie spadkowym, więc to propozycja dla fanów łapania dołków. W ostatnich dniach cena w punkt odbiła się od okrągłego poziomu 10 zł i na podwyższonym obrocie wzrosła powyżej 50-sesyjnej średniej. Tak silne korekty w tej bessie już się zdarzały, więc mówimy tu o korekcie. Warto jednak dodać, że wyjście nad „pięćdziesiątkę" lubiło inicjować ruch do średniej 200-sesyjnej. Stąd krótkoterminowy potencjał zwyżki do 13,1 zł. Ewentualne przebicie wyżej będzie wstępnym sygnałem trwalszego trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.