Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. All in! Games kontynuuje wyprzedaż

Foto: GG Parkiet

Branża producentów gier to najsłabsze obecnie ogniwo na GPW. W październiku WIG.GAMES stracił 14 proc. i był najsłabszym indeksem branżowym na parkiecie. Tytułowa spółka dobrze oddaje sytuację techniczną całej grupy tych podmiotów. Jej notowania spadają regularnie od lipca 2020 r. Kurs porusza się w kanale spadkowym. Październikowa fala wyprzedaży, której towarzyszył wyraźnie podwyższony wolumen, sprowadziła cenę na nowe minimum bessy 3,8 zł. To sygnał kontynuacji trendu w szerszym ujęciu czasowym. Krótkoterminowe wyprzedanie daje szansę na korektę.

2. Coal Energy z ryzykiem pogłębienia spadku

Foto: GG Parkiet

Na przełomie września i października cena akcji węglowej spółki wybiła się górą z konsolidacji 2,9–4,9 zł. Po wybiciu nie ma już jednak śladu, bo od miesiąca cena spada, a spadkowi towarzyszy wyraźnie podwyższony wolumen. Przyłożenie siły niedźwiedzi wydaje się mocne. Cena zeszła już poniżej średniej z 50 sesji i w minionym tygodniu zbliżyła się do dolnej granicy wspomnianej konsolidacji. Przebicie tego wsparcia otworzy drogę do średniej z 200 sesji (2,49 zł), a celem w szerszym horyzoncie mógłby być psychologiczny poziom 1 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.