Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Asbis z nowym szczytem trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dystrybutora sprzętu IT porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W minionym tygodniu cena przebiła poprzedni szczyt 6,03 zł i wyznaczyła nowy 6,53 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji ruchu, istotniejszy o tyle, że pojawił się w pesymistycznym otoczeniu rynkowym. Sygnał ten potwierdziły inne wskaźniki, w tym MACD, który zakręcił w górę na linii 0. Zwyżce towarzyszył podwyższony wolumen, wzmacniający wymowę nowego rekordu cenowego. RSI(14) jest już w strefie wykupienia, co zwiększa ryzyko korekty.

2. Astarta z odwróconą głową z ramionami

Od wrześniowego testu średniej z 200 sesji notowania akcji ukraińskiej spółki mocno zwyżkują. Fala wzrostowa zaczęła się z 13,5 zł, a w minionym tygodniu kurs dotarł do 23,5 zł. To najwyższa cena od roku. Na wykres Astarty warto jednak spojrzeć z szerokiej perspektywy. Dominuje na nim układ bessy i rozbudowana formacja odwróconej głowy z ramionami. Jej linia szyi jest przy 20 zł i została przebita przy podwyższonym wolumenie. Jest to więc potencjalny sygnał zmiany trendu. Najbliższy cel to 30 zł. Wsparciem jest 20 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.