Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. AmRest poniżej marcowego dołka notowań

Nowe ograniczenia aktywności społeczno-gospodarczej związane z epidemią przekładają się na spadek notowań akcji właściciela sieci restauracji. W piątek po południu cena spadała nawet o 7,5 proc., do 15,34 zł. To najniższy poziom od pięciu lat. Marcowe minimum zostało pogłębione, co stanowi klasyczny sygnał do kontynuacji bessy. RSI(14) jeszcze nie dotarł do strefy wyprzedania, a MACD jest tuż pod linią 0. To pokazuje, że na piątkowej wyprzedaży może się nie skończyć. Zwłaszcza że wskaźnik zmienności jest na relatywnie niskim poziomie.

2. Lotos nie może znaleźć dna

Kurs akcji paliwowego giganta spadał w piątkowe popołudnie nawet do 29,07 zł. To najniższy poziom od października 2016 r. Cena kontynuuje trend zniżkowy, potwierdzony spadającą wstęgą średnich kroczących z 50, 100 i 200 sesji. RSI(14) jest już w strefie wyprzedania, ale ostatnie zachowanie tego wskaźnika pokazuje, że „lubi" on przebywać tutaj nieco dłużej, potwierdzając dominację podaży. Niski ATR(14) i zawracający w dół pod linią 0 MACD sugerują, że wyprzedaż może przybrać na dynamice. Najbliższe wsparcie to 25 zł, oporem marcowy dołek 38 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.